הוא עבר לגור איתי ולא הקשבתי לאינטואיציה שלי

בילדותי אהבתי לשחק באש ולשרוף דברים, אחותי הגדולה תמיד הייתה לידי.  כשהאש הייתה יוצאת משליטה, היינו מכבות אותה ביחד.

כשהתבגרתי התשוקה לאש לא פחתה, והתבטאה גם במשיכה לגברים שמייצגים לי את האש. מה קורה כשיוצאים עם גבר כזה והאש שבו יוצאת מכלל שליטה ? איך האינטואיציה שלי הייתה לצידי לאורך כל הקשר ? ומה למדתי מכל הסרט אקשן הזה ?

קשר חם

לא התאמצתי להכיר אותו, הוא פשוט הגיע לדירה שלי כשעמדתי לפנות אותה. התפתחה ביננו שיחה נעימה, יצאנו קצת, ולאחר כמה שבועות הוא עבר לגור איתי בדירה החדשה.

בהתחלה היה סוער ומעניין, וצחקנו ובילינו המון. ועם כל האידיליה הזאת, כבר מההתחלה הרגשתי שהוא לא מספר לי את כל האמת. חיישני האינטואיציה שלי עבדו מצויין, אבל אני בחרתי לכבות אותם בדיוק כפי שמכבים גלאי עשן.

ככל שהקשר התקדם, שאלתי אותו שאלות והוא סתר את עצמו המון פעמים ,ובכל זאת הנחתי לזה כי זה התאים לי.

ואז ראיתי, שהוא מנסה לעשות עסקים עם בעל הבית שלנו ועם אנשים נוספים. החיישנים שלי "בערו" ולא יכולתי לכבות אותם יותר. ניסיתי להזהיר את אותם אנשים, אך רק חלקם הקשיבו לי. במקביל, המשכתי לחיות איתו ותכננתי את הפרידה ממנו.

באחד הלילות חלמתי חלום שטלטל אותי, קיבלתי מסר שהגבר איתו אני חיה הוא נוכל, ושזה הזמן להציל את עצמי אחרת אפול יחד איתו. קמתי נסערת מהחלום והחלטתי ,שהיום אני לא דוחה את יותר ואני נפרדת ממנו. דיברתי איתו ובאופן מפתיע הוא הסכים שניפרד, רק ביקש להישאר בדירה עוד כמה ימים.

לאחר כשעה כמה שוטרים באו לדירה, עצרו אותו על פשע שעשה ועשו חיפוש בדירה. הייתי מבוהלת וניסיתי לברר מה קרה, אך אף אחד מהם, לא הסכים להגיד לי כלום. הגבר נתן לי לשמור על התיק שלו, והלך עם השוטרים.

נשארתי לבד והרגשתי לחץ והקלה ביחד. לפתע עלה בי רצון לבדוק את התיק שלו. מצאתי שם את פנקס הצ'קים שלי, שהוא גנב לי והעביר חלק מהצ'קים לכמה אנשים שונים. הגשתי תלונה נגדו וכך הצלחתי לבטל כל הצ'קים שנגנבו. לא יכולתי להישאר יותר בדירה הזאת, אז ארזתי הכל וחזרתי להוריי.

טפיל קטן – גדול

אחרי שהכל התפוצץ, הייתי זקוקה להירגע  ולהחלים. תוך כדי גיליתי, שאותו גבר היה נוכל סדרתי שכל פעם חי עם אישה אחרת, רושש אותה ועבר הלאה כמו כן רימה גם אנשים אחרים.

בטבע יש חיות טפילות, הן מזהות גורם חלש   ושואבים ממנו את כל המשאבים שלו עד שהוא נהיה חולה מאד או מת בסוף . הגבר הזה היה סוג של טפיל, שזיהה אנשים עם חולשה מסוימת והחליט לנצל את זה לטובתו. אם כל זאת שהרגשתי, שהוא מסתיר ממני דברים לא תיארתי לעצמי שהוא נוכל, ועוד סדרתי.

מפתח ההתמכרות

לרוב בני האדם "הלא מושלמים" יש איזה משהו שהם מכורים אליו, אצלי זה היה ההתמכרות לריגושים. בד"כ לאחר תקופה של כמה חודשים עם גבר, הייתי מאבדת עניין. הגבר שהייתי איתו, ידע לספק לי את הריגושים להם הייתי זקוקה ורק כשחשתי שאני בסכנה ניסיתי לצאת מהקשר הזה. זה בדיוק מה שאהבתי במשחק עם האש, שאני משתמשת בה לצרכיי וכשזה יוצא משליטה אני מכבה אותה.

שנים רבות חשבתי שהייתי הקורבן בקשר והגבר היה המנצל. היום  אני לוקחת אחריות על חלקי בעניין, כי ידעתי שאני נכנסת לקשר עם המון שקרים והעלמתי עין. יש בי חמלה מסויימת לגבר הזה שבחר להקדיש את חייו "בלמכור חלומות" לאנשים ולהסתכן, במקום להתמקד בכשרונות הרבים האחרים שלו.

לכל אדם יש את הבחירות שלו והוא חי על פיהם. אני בוחרת לחיות בשלום עם ההתמכרות שלי, שהלכה וקטנה עם השנים. אני מודעת להשלכות שלה ואני מזהה מתי היא מתעוררת.

פיתוי טוב

באילו מצבים בחיים שלכם, הרגשתם שאינכם מקשיבים לאינטואיציה שלכם ?

 

* ולסיום השראה מהסרט  "something wild". זה על גבר בורגני, שפוגש אישה פראית שחיה לפי הכללים שלה ומשנה לו תפיסת החיים.